Достапни линкови

logo-print

Албанскиот премиер Рама во Прешево


Албанскиот премиер Еди Рама во рамките на вториот ден од официјалната посета на Србија денеска во Прешево ќе се сретне со политичките лидери и бизнисмени од градот, јавуваат српските медиуми. Собранието на Општина Прешево ќе одржи вонредна седница на која албанскиот премиер ќе го прогласи за почесен граѓанин на Прешево. Рама вчера во Белград се сретна со српскиот премиер Александар Вучиќ.

XS
SM
MD
LG