Достапни линкови

logo-print

Дали ИД може да ја преживее смртта на нејзинот лидер?


На 9 ноември се појавија информации дека лидерот на милитантната група Исламска држава, самопрогласениот калиф Абу Бакр ал Багдади бил тешко ранет во американски воздушен напад во ирачкиот град Мосул.

XS
SM
MD
LG