Достапни линкови

logo-print

Доктор во Њујорк целосно излечен од ебола


Докторот Крег Спенсер кај кој на 23 минатиот месец бил евидентиран вирусот на ебола, откако бил во контакт со заболени од оваа смртоносна болест во Гвинеа, заздравил и денеска ќе биде пуштен од болница. Случајот со 33 годишниот доктор предизвика големо внимание кај њујорчани откако се појавиле информаци дека пред да биде откриено оти бил заразен со вирусот секојдневно патувал со њујоршкото метро.

XS
SM
MD
LG