Достапни линкови

logo-print

Албанскиот премиер Еди Рама во посета на Белград


Премиерот на Албанија Еди Рама

Премиерот на Албанија Еди Рама

Премиерот на Албанија Еди Рама денеска ќе престојува во Белград, откако неговата посета во минатиот месец беше откажана по инцидентот на натпреварот на фудбалските репрезентации на Србија и на Албанија во Белград. Предвидено е тој да разговара со српскиот премиер Александар Вучиќ, по што е најавена пленарна седница на двете делегации. Ова е прва официјална посета на еден албански премиер на Белград во изминативе 68 години.

XS
SM
MD
LG