Достапни линкови

logo-print

Обама пристигна во Пекинг


Американскиот претседател Барак Обама денеска пристигна во Пекинг од каде што ја почнува азиската турнеја. Тој ќе учествува на самитот за економска соработка на земјите од азиско пацифичкиот регион, а ќе има средба и со кинескиот претседател Си Џинпинг. Обама на 12 ноември ќе замине во посета на Мијанмар.

XS
SM
MD
LG