Достапни линкови

logo-print

Активистите на ЛГБТИ заедницата го блокираа Јавното обвинителство


Активистите на ЛГБТИ заедницата го блокираа влезот на Јавното обвинителство, барајќи од надлежните да ги пронајдат напаѓачите на кафулето „Дамар“ во Старата скопска чаршија. Јавниот обвинител, Марко Зврлевски, изјави дека прептимистично е за еден месец да се откријат сторителите.

XS
SM
MD
LG