Достапни линкови

logo-print

Путин против прекројување на историјата


Рускиот претседател Владимир Путин ги повика руските историчари да се борат против, како што вели, обидите да се прекрои историјата поради геополитички интереси. Путин вели дека обидите за извртување на историјата се очигледни во многу општества, вклучувајќи го и руското. А за се спречи тоа, според Путин, експертите треба да ги престават работите од минатото на еден објективен начин.

XS
SM
MD
LG