Достапни линкови

logo-print

Републиканците освоија мнозинство во Сенатот


Републиканците победија на изборите за американскиот сенат во најмалку седум клучни држави. Со тоа тие имаат доволно сенатори за да ја преземат контролата врз горниот дом на Конгресот од демократите.

XS
SM
MD
LG