Достапни линкови

logo-print

Опозицијата не се враќа во Собранието


Претседателот на СДСМ Зоран Заев по денешната средба со Андреј Жерновски од ЛДП и лидерот на НСДП Тито Петковски, изјави дека ги потврдиле ставовите дека опозицијата не се враќа во Парламенотот.

„Доколку власта смета дека може да отпочне преговори, ќе се разговара за петте теми: за медиумите, за разграничување на партијата од државата, за пописот, за изборното законодавство и избирачкиот список и формирање на техничка влада“, изјави Заев по средбата.

Од утре тој најави поактивни средби со граѓаните.

XS
SM
MD
LG