Достапни линкови

logo-print

Протест пред Собранието


Стотина граѓани протестираа пред Собранието за да искажат незадоволство од погрешната политика на актуелната власта. Протестот наречен „Удар“ се организираше преку социјалната мрежа Фејсбук, јави порталот НОВАТВ.

Незадоволните граѓани најавија дека во иднина ќе следуваат повторно граѓански собири доколку не се промени ништо во државата.

XS
SM
MD
LG