Достапни линкови

logo-print

Пожар во просториите на Радио Франс во Париз


Пожар ги зафати просториите на Радио Франс во центарот на Париз, по што луѓето биле евакуирани, јавува Ројтерс. Фотографии на Твитер покажуваат дека големи облаци чад излегуваат од горните катови на радиото. Пожарот избувнал на седмиот кат на познатата „Куќа на радиото“, во која се сместени неколку медиуми. Принудени сме да ја прекинеме програмата заради пожарот, изјавил работен во радиото „Франс Инфо“. Нема информации за евентуални повредени.

XS
SM
MD
LG