Достапни линкови

logo-print

САД повикаа на смирување на тензиите во Ерусалим


Соединетите држави ги повикаа сите страни во Ерусалим да покажат воздржаност по тамошните тензии. Државниот секретар Џон Кери го осуди ранувањето на рабинот Јехуда Глик кој има и израелско и американско државјанство. Глик е еден од главните заложници евреите да имаат право да се молат во џамијата Ал Аска која за еверите е позната како Ридот на храмовите.

XS
SM
MD
LG