Достапни линкови

logo-print

Генералниот секретар на НАТО утре во Грција


Новиот генерален секретар на НАТО Јенс Столтенберг.

Новиот генерален секретар на НАТО Јенс Столтенберг.

Новиот генерален секретар на НАТО Јенс Столтенберг, утре ќе ја посети Грција. Според прес-службата на Алијансата, тој треба да се сретне со државниот врв на оваа земја. Предвидено е Столтенберг да се сретне со грчкиот премиер Андонис Самарас, со вицепремиерот и министер за надворешни рбаоти Евангелос Венизелос, како и со министерот за одбрана, Димитрис Аврамопулос.

XS
SM
MD
LG