Достапни линкови

logo-print

Санкционирани 30 вработени во МВР


Министерството за внатрешни работи санкционира 30 вработени поради сторени повреди во работењето.

Како што денеска информира МВР, еден вработен добил отказ од работа, 26 вработени се казнети со парична казна, а на тројца им е изречена мерка „степен пониско“.

XS
SM
MD
LG