Достапни линкови

logo-print

Северна Кореја го ослободи Американецот Џефри Фоувл


Лидерот на Северна Кореја, Ким Јонг Ун ослободи еден од тројцата Американци приведени во земјата.Тој го ослободи Џефри Фоувл, земајќи ги во предвид постојаните барања на американскиот претседател Барак Обама, соопштија државните медиуми. Фовал кој има 56 години беше уапсен во мај, заради тоа што оставил библијата во хотелот каде што престојувал како турист.

XS
SM
MD
LG