Достапни линкови

logo-print

Министерот Јолевски во посета на Србија


Министерот за одбрана на Македонија Зоран Јолевски

Министерот за одбрана на Македонија Зоран Јолевски

Министерот за одбрана на Македонија Зоран Јолевски денеска ќе престојува во еднодневна официјална посета на Србија. За време на посетата тој ќе се сретне со неговиот српски колега Братислав Гашиќ, како и со претседателот на Комитетот за одбрана и внатрешни работи во српскиот Парламент Марија Обрадовиќ. Како што е најави министерството за одбрана, министерот Јолевски ќе ги посети Воената академија и Военомедицинската академија во Белград.

XS
SM
MD
LG