Достапни линкови

logo-print

Иран ќе му помогне на Ирак против милитантите на ИД


Иранскиот Претседател Хасан Рохани вети дека неговата земја ќе го подржи Ирак во борбата против милитантите на Исламската Држава.

Тој на премиерот на Ирак Хајдар ал Абади, кој е во посета на Иран, му ветил продолжување на помошта со воени советници и оружје.

XS
SM
MD
LG