Достапни линкови

logo-print

Силна експлозија го потресе Доњецк


Силна експлозија го потресе источниот украински град Доњецк. Причините за експлозија се уште не се утврдени. Извештаите велат дека во експлозијата се оштетени згради, но нема извештаи за евентуални жртви. Претставник на самопрогласената влада на сепаратистичкиот регион, изјави дека проектил истрелан од украинската војска погодил хемиска фабрика. Но извештајот не може да биде независно потврден. Според него експлозијата ја оштетила и онколошката болница која се наоѓа во близина.

XS
SM
MD
LG