Достапни линкови

logo-print

Шпанската болничарка веќе немала вирус на ебола


Тереза Ромеро

Тереза Ромеро

Шпанската болничарка која беше првото заразено лице со ебола надвор од Африка, веќе го нема тој вирус, соопштија шпанските власти, наведувајќи дека тоа го покажале најновите медицински анализи. 44 годишната Тереза Ромеро на 6 октомври беше сместена во болница поради симптоми на ебола. Таа беше дел од медицинскиот тим кој се грижел за шпанскиот мисионер во западна Африка кој почина од ебола.

XS
SM
MD
LG