Достапни линкови

logo-print

Молотови коктели врз зграда во Митровица


Во северниот дел на Митровица синоќа биле фрлени три молотови коктели врз една зграда во која биле сместени некои општински служби. Во нападот немало повредени, но била причинета материјална штета. Зградата која се наоѓа на патот до мултиетничкото село Суви До и порано била цел на слични напади, јавуваат српските медиуми.

XS
SM
MD
LG