Достапни линкови

logo-print

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност


Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Преку денот ќе дува умерен повремено засилен ветер од северен правец кој ќе биде особено изразен долж Повардарието и во источните делови и ќе услови особено расчистување на маглата.

Утринската температура ќе се движи од девет до 15, а дневната од 20 до 24 степени.

Во Скопје времето ќе биде сончево со умерена облачност, а ќе дува и умерен повремено засилен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 13, а ќе се искачи до 20 степени.

Во недела и почетокот на наредната седмица ќе се задржи претежно сончево време со пониски утрински температури.

XS
SM
MD
LG