Достапни линкови

logo-print

Во Полска уапсени руски шпиони


Полски пратеник Марек Биернацки по седница на собранискиот комитет за разузнавање изјави дека двајца мажи се уапсени под сомнение за шпионажа во корист на руските разузнавачки информации. Станувало збор за полски офицер и адвокат во Варшава.

XS
SM
MD
LG