Достапни линкови

logo-print

Во воздушни напади во Пакистан убиени 21 милитант


Пакистанската Армија соопшти дека се убиени најмалку 21 милитанти во воздушни напади насочени кон скривалишта на бунтовници во северозападниот дел од земјата. Војската соопшти дека нападите се случиле во проблематичната долина Тира во близина на границата со Авганистан. Според војската во нападите се уништени пет скривалишта. Пакистан се справува со исламистички милитанти во полу-автономниот племенски појас од 2004 година.

XS
SM
MD
LG