Достапни линкови

logo-print

Спасувачка мисија после лавина во Непал


Спасувачките екипи во Непал продолжуваат со потрагата по исчезнатите планинари кои се затрупани од лавина. Во невремето загинаа најмалку 20 луѓе. Се очекува бројот на жртви да се зголеми, зошто голем број на луѓе се водат за исчезнати. Спасувачките екипи се фокусирани на област во близина на Анапурна, десетата највисока планина во светот.

XS
SM
MD
LG