Достапни линкови

logo-print

Продолжуваат демонстрациите во Хонг Конг


Полицијата во Хонг Конг денеска со употреба на солзавец се обиде да ги растера демонстрантите од пред седиштето на Владата, но откако не успеа, се повлече. Демонстрантите, главно студенти, го продолжуваат протестот поради намерата на Кина да ги контролира кандидатите за претседател на Хонг Кон на изборите во 2017-та година.

XS
SM
MD
LG