Достапни линкови

logo-print

По протестите во Украина најмалку 50 приведени


Најмалку 50 луѓе се приведени по судирот меѓу демонстрантите и полицијата пред украинскиот парламент. Демонстрантите се обиделе да го поминат полицискиот кордон и да влезат во Парламентот. Демонстрантите бараат собранието на дневен ред да го стави нацрт законот со кој за народни херои ќе се прогласат припадниците на националистички герилски организации за време на Втората светска војна.

XS
SM
MD
LG