Достапни линкови

logo-print

До крајот на месецот првите решенија за отпис на долгови


Првите решенија за еднократен отпис на долгови се очекува кон крајот на месецов, во последната недела од октомври, соопшти денеска министерот за труд и социјална политика Диме Спасов. Тој вели дека заклучно со вчера се поднесени 41.817 барања за отпис на долговите.

„Може да пристигнат во меѓувреме и други барања пратени по пошта, но ова а финалната бројка, потврдена вчера до 18 часот до кога беше последниот рок за поднесувања барања за отпис на долговите“, вели Спасов.

XS
SM
MD
LG