Достапни линкови

logo-print

Вработен во ОН почина од ебола


Вработен во Обединетите нации кој бил заразен со ебола, почина денеска во Германија. Според извештаите, 56 годишниот човек кој бил на лечење во болница во Лапциг, починал во текот на ноќта. Тој се заразил со смртоносниот вирус додека работел во Либерија. Минатата недела тој од Либерија беше пренесен во Германија на лекување. Тој беше третиот пациент од ебола кој се лекува во Германија.

XS
SM
MD
LG