Достапни линкови

logo-print

Апел за помош на сириските курди во Кобани


Шефот на дипломатијата на автономниот курдски регион во Ирак Фалах Мустафа во интервју за Радио Слободна Европа ја повика Турција да ја отвори нејзината граница за доброволци.

XS
SM
MD
LG