Достапни линкови

logo-print

Борби за Кобани


Двајца курдски бунтовници се повредени при експлозијата на камион бомба во близина на Кобани. Милитанти на Исламската држава го активирале експлозивот за да го расчистат патот
кон северната страна на Кобани, кој се наоѓа во близина на турската граница. Но Курдските борци се спротивставуваат на нападите од ИД. Курдските борци имаат помош од воздушните напади на коалицијата предвoдена од САД.

XS
SM
MD
LG