Достапни линкови

logo-print

ИД изврши бомбашки напад во близина на Кобани


Милитанти од Исламската држава активирале камион полн со експлозив во северниот дел на опколениот курдски град Кобани, во близина на турската граница. Според сириската опсерваторија за човекови права и курдските претставници, нападот се случил на околу 2 км северно од Кобани. За градот со недели се водат борби меѓу милитантите на Исламската држава и курдските борци.

XS
SM
MD
LG