Достапни линкови

logo-print

Маскирани лица ги нападнале демонстранти во Хонг Конг


Група маскирани лица ги рушеле барикадите поставени од страна на продемократските демонстранти во Хонг Конг, предизвикувајќи судири. Групата која носела маски, извикувала „отвoрете го патот“, пред да почнат да ги рушат барикадите и да ги туркаат демонстрантите. Демонстрантите имаат поставено барикади во центарот на градот веќе неколку недели. Полицијата спречила судирите да излезат од контрола. Демонстрантите, главно студенти, почнаа протести во септември. Тие бараат изборни реформи.

XS
SM
MD
LG