Достапни линкови

logo-print

Полицијата во Хонг Конг ги отстранува барикадите


Полицијата во Хонг Конг денеска почна да ги отстранува барикадите што ги подигнаа продемократските демонстранти кои две недели имаа окупирано неколку места во градот. Тие бараат од кинеските власти во Пекинг да гарантираат целосна демократија во Хонк Конг кој порано беше британска колонија, но сега е вратен под контрола на Кина.

XS
SM
MD
LG