Достапни линкови

logo-print

Две лица загинаа при уривање на спортски авион кај Нови Сад


Две лица загинаа во пад на спортски авион на аеродромот „Бачки Јарак“ во близина на Нови Сад. Во несреќата загинале пилотот и неговиот сопатник.

Авионот бил новиот „SkyLeader 600“, кој учествувал во церемонијата на отворање на новиот аеродром.

XS
SM
MD
LG