Достапни линкови

logo-print

Горбачов во болница


Михаил Горбачов

Михаил Горбачов

Руските медиуми јавуваат дека поранешниот советски лидер Михаил Горбачов бил хоспитализиран. Притоа не се наведувуваат детали за причините за неговата влошена здравствена состојба. 83 годишниот Горбачов стана лидер на Советскиот сојуз во 1985 година и беше главен заговорник на политичките и економските реформи, познати како „гласност“ или „перестројка“.

XS
SM
MD
LG