Достапни линкови

Времето ќе биде сончево со слаб ветер претежно од источен правец. Претпладне ќе има појава на магла по одделни котлини. Температурата ќе се движи од 19 до 25 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 24 степени.

XS
SM
MD
LG