Достапни линкови

logo-print

Марш со барање акција за масакрот во Мексико


Илјадници луѓе маршираа во главниот град на Мексико со барање до владата да открие што се случило со десетиците исчезнати студенти за кои се страхува дека биле масакрирани од членови на банди или полицијата. Студенти во колеџот за учители во Игуала во државата Гуереро исчезнале откако тие се судриле со полицијата на 26 минатиот месец. Во текот на изминатиот викенд била откриена масовна гробница полна со делови од човечки тела.

XS
SM
MD
LG