Достапни линкови

logo-print

САД ја заоструваат контролата на патниците поради еболата


Соединетите Држави соопштија дека патниците кои доаѓаат од земји во кои има епидемија на ебола, ќе се соочат со заострени мерки на контрола. Департментот за национална безбеност денеска објави дека наредил строга контрола на потенцијалните заболени патници од ебола.

Во меѓувреме, болницата во Тексас соопшти дека починал првиот пациент со ебола во Соединетите Држави.

XS
SM
MD
LG