Достапни линкови

logo-print

Канада одобри воздушни напади во Ирак


Стивен Харпер

Стивен Харпер

Канадскиот парламент одобри воздушни напади против милитантите на Исламската држава во Ирак по барање на Соединетите држави. Беше изгласан предлогот на владата на конзервативниот премиер Стивен Харпер за воздушни напади во траење од шест месеци. Канада нема да испраќа копнени сили во Ирак.

XS
SM
MD
LG