Достапни линкови

logo-print

Студентските протести во Србија без договор


Студенти на универзитетите во Србија денеска пред Министерството за образование во Белград одржаа протести со барања, меѓу кои, да не се укине шестиот испитен рок и да се овозможи буџетско финансирање на продолжена година.

Студентските протести ба закажани и во други градови..Преседателот на Студентската конференција на Универзитети во Србија, Данило Јеремиќ најави ќе протестираат се додека не се исполнат нивните барања.

XS
SM
MD
LG