Достапни линкови

logo-print

Обама бара поголема странска помош против еболата


Американскиот претседател Барак Обама изјави дека меѓународната заедница не е доволно агресивна во борбата против еболата во Западна Африка која досега однесе над 3.400 животи. Обама, кој зборуваше по состанокот на неговиот тим за национална безбедност во Вашингтон, најави дека ќе изврши притисок врз другите земји да преземат се што е во нивните можности за справување со ова смртоносно заболување.

XS
SM
MD
LG