Достапни линкови

logo-print

Во Техеран разговори за иранската нуклеарна програма


Експерти на Меѓународната агенција за атомска енергија денеска во Техеран ќе имаат разговори за иранската нуклеарна програма. Меѓународната агенција соопшти дека сака да утврди дали иранските нуклеарни активности имаат воен аспект. Иран не успеа да го испочитува крајниот рок, 25 август за да ја информира Меѓународната агенција за атомска енергија во врска со ова прашање.

XS
SM
MD
LG