Достапни линкови

logo-print

10 загинати при експлозија во складиште за муниција во Бугарија


Најмалку 10 лица загинале при експлозија во скалдиште за муниција во Горни Лом во Бугарија. Причината за експлозијата засега не е позната. Таму се произведувал експлозив за цивилна употреба.

XS
SM
MD
LG