Достапни линкови

logo-print

Седница на македонскиот Совет за безбедност


Во кабинетот на претседателот Ѓорге Иванов во Вила Водно денеска ќе се одржи седница на Советот за безбедност на Република Македонија.

Советот за безбедност ќе заседава во состав: Ѓорге Иванов, претседател на Република Македонија, Трајко Вељаноски претседател на Собранието, Никола Груевски претседател на Владата, Зоран Јолевски министер за одбрана, Гордана Јанкулоска министер за внатрешни работи, Никола Попоски министер за надворешни работи, како и Вели Креци, Фљора Кадриу и Насер Сејдини. Не е соопштено што е тема на состанокот.

XS
SM
MD
LG