Достапни линкови

logo-print

Нападнати позиции на милитантите во источна Сирија


Сириската организација за човекови права соопшти дека воздушните напади предоведни од американските сили ги погодиле милитантите на Исламската држава и други исламски групи во источниот дел на земјата. Според организацијата, 31 експлозија се слушнала во покраината Рака, каде се наоѓа седиштето на Исламската држава, при што нема извештаи за жртви. Меѓународната коалиција нападнала и засолништа на милитантите во градот Минбеј, кој се наоѓа источно до вториот по големина град во земјата Алепо.

XS
SM
MD
LG