Достапни линкови

logo-print

Флеш моб на волонтери на Црвен крст


Волонтери на Црвениот крст денеска точно на пладне танцуваа флеш моб на плоштадот Македонија како финале на одбележувањето на Неделата на Промоција на хумани вредности. Целта е преку танцувањето младинците да испратат порака за разновидноста на културите и толеранцијата, дијалогот и соработката, заемната доверба и разбирањето, како најдобри гаранции за мирот и соживотот.

XS
SM
MD
LG