Достапни линкови

logo-print

Британија уапси уште две лица во операцијата против тероризмот


Британската полиција уапси уште две лица во операцијата против тероризмот. Со нив, бројката на уапсени лица во последните два дена изнесува 11. Полицијата соопшти дека во денешната акција се уапсени еден 33-годишен маж осомничен дека е член на забранетата организација и еден 42-годишен маж за кој се верува дека помагал во криминал.
Велика Британија минатиот месец го подигна нивото на безбедност поради заканата од тероризмот, што значи дека напади од таков вид се сметаат за многу веројатни.

XS
SM
MD
LG