Достапни линкови

logo-print

Руската рубља на најниско ниво спрема доларот


Руската рубља денеска го достигна најниското ниво во однос на американскиот долар од воведувањето на санкциите на западот против Москва. Денеска во Москва, еден долар се менуваше за 38,96 рубљи, а раст забележа и еврото, кое се менуваше за 49,65 рубљи.

XS
SM
MD
LG