Достапни линкови

logo-print

Кошаркарките на Катар одбија да играат без шамии


Женската кошаркарска репрезентација на Катар, се повлекла од Азијските игри откако не им било дозволено да носат шамии. Кошаркарките на Катар биле замолени да го отстранат хиџабот пред првиот натпревар, но тие одбиле. Меѓународната кошаркарска организација не дозволува кошаркарките да носат шамии и накит на натпреварите.

XS
SM
MD
LG