Достапни линкови

logo-print

Русија против воздушните напади врз екстремистите во Сирија


Руското министертво за надворешни работи денеска соопшти дека воздушните напади врз позициите на милитантите од Исламската држава во Сирија мора да бидат со одобрение на Дамаск или со одлука на Советот за безбедност на Обединетите Нации. Во соопштението се додава дека во спротивно, ќе бидат зголемени тензиите и ќе дојде до натамошна дестабилизација на регионот.

XS
SM
MD
LG